Ergonomické kancelárske stoličky

Poťah kancelárskych stoličiek

Kancelárske kreslá - koža alebo textil?
Pred tým než si kúpite nové kancelárske kreslo alebo stoličku, je potrebné urobiť niekoľko rozhodnutí. Kreslo alebo stolička by mala predovšetkým spĺňať podmienky pre pohodlné a zdravé sedenie. Keď sa ale konečne rozhodneme pre typ a tvar, prichádzajú na rad ďalšie otázky. Bude moje kancelárske kreslo vystavené veľkej záťaži? Aký by malo mať dizajn, aby sa hodilo do interiéru? Nakoniec bude musieť budúci majiteľ kancelárskeho kresla alebo stoličky rozlúsknuť problém týkajúci sa poťahu. Koža alebo textil?
Oba typy materiálov majú rad výhod a nevýhod. Vždy záleží na osobných preferenciách majiteľa kresla alebo stoličky. Niekto radšej oželie praktickosť výrobku a bude sa kochať jeho jedinečným dizajnom. Iný dá prednosť ľahkej údržbe pred zaujímavým vzorkou poťahu.
Kožené kreslá a kožené stoličky ako symbol luxusu
Kancelárske kreslá a stoličky z kože sú symbolom určitého luxusu, exkluzivity a noblesy. To sa však odráža aj na ich cene. Kožené kreslá i kožené stoličky sú totiž výrazne drahšie ako tie s textilným poťahom. Na druhú stranu - investície do koženého kusu nábytku sa vám časom vráti. Koža je totiž veľmi odolná a pri správnom zaobchádzaní vám kancelárske kreslo vydrží pekných pár rokov a vy nebudete musieť kupovať nové. Tento prírodný materiál sa navyše prispôsobuje klimatickým podmienkam v miestnosti a časom dokonca získava na kvalite.
Kožené kreslá a stoličky sa veľmi ľahko udržujú v čistote. Vyliatu kávu alebo iné škvrny stačí zotrieť vlhkou utierkou a osušiť. So zvlášť odolnými škvrnami si hravo poradí saponát. To ale platí pre tmavšie kreslá a stoličky. Ak si kúpime kancelársky nábytok so svetlým poťahom, budeme musieť počítať aj s jeho zvýšenou chúlostivosťou a náchylnosťou na zachytávanie nečistôt.
Pre niektorých ľudí môže byť dotyk kože na holé telo nepríjemný, iní majú opačné pocity. Faktom je, že koža chladí a táto vlastnosť sa stáva nevýhodou predovšetkým v zime, kedy by ste sa radšej zahriali. V lete je chladivý pocit príjemný. Koža ale nesaje pot a tak sa niekomu môže zdať, že nepríjemne lepí.
Kancelárske kreslá potiahnuté látkou sú naproti tomu veľmi príjemné na dotyk a dobre sajú pot. Takúto vlastnosť ocení majiteľ nábytku predovšetkým v letných mesiacoch. Látkový poťah je ale náchylnejší na poškodenie a jeho údržba nie je tak jednoduchá. Čistenie prípadných škvŕn je vďaka savosti materiálu oveľa ťažší než u koženého kresla. Textil sa navyše ľahko poškodí, a tak sa znižuje trvanlivosť kresla.
Veľkou výhodou stoličiek a kresiel s textilnými poťahmi je ich cenová dostupnosť. Ceny sa pohybujú v rôznych reláciách podľa typu použitej látky, ale všeobecne platí, že za kožené kreslá dáte viac peňazí.
Látka umožňuje veľkú dizajnovú variabilitu. Nemusíte sa báť farieb ani veselých vzorov. Správnym skombinovaním vzhľadu kresla a ostatných kusov kancelárskeho nábytku docielite vytvorenie originálneho a príjemného prostredia.
Ako na to?
Správne rozhodnutie je vždy na konkrétnom majiteľovi nábytku. Kancelárske kreslá musia spĺňať nároky na kvalitu a zároveň sa páčiť a dokresľovať celkový vzhľad interiéru. Ak ste nerozhodní, vezmite si ceruzku a papier a napíšte si zoznam výhod a nevýhod. Určite si aj vy vyberiete to pravé kancelárske kreslo pre vás.
 

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode