Ergonomické kancelárske stoličky

Kupujeme kancelársky nábytok.
Tipy pri kúpe kancelárskeho nábytku
Kancelársky nábytok musí byť vyberaný starostlivo. Elegantné upravenie interiéru môže mať veľký vplyv na pracovné prostredie. To môže nepriamo ovplyvniť produktivitu vašich zamestnancov a môže zlepšiť morálku. Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré vám pri výbere kancelárskeho nábytku pomôžu.
Výber správneho nábytku nie je len o výbere správneho štýlu, ale závisí aj od iných faktorov. Ako prvý krok pred nákupom nábytku by ste si mali spísať zoznam položiek, ktoré budete potrebovať. Na základe tohto možno aspoň zhruba odhadnúť konečnú cenu. Je dôležité, aby ste zabránili kúpe veľkého množstva kusov nábytku, ktorý by ste (ak by to predajca umožnil) museli vrátiť. Neprehľadná alebo nábytkom prepchaná kancelária totiž negatívne vplýva na prácu a pracovnú morálku. A samozrejme, ani esteticky to nepôsobí príjemne.
Tipy pri kúpe kancelárskeho nábytku
Naplánovanie využitia priestoru: Pristúpte k presnému meraniu vašej kancelárie ešte pred prvou návštevou obchodu. Ako sa hovorí: dvakrát meraj a raz rež. Preto je potrebné zistiť koľko kusov kancelárskeho nábytku sa do vašej kancelárii zmestí. Správne rozmiestnenie jednotlivých kusov vám umožní čo najefektívnejšie využiť podlahovú plochu. Trochu plánovania vám v konečnom dôsledku ušetrí peniaze, čas aj nervy.
Aké kusy nábytku si vybrať: Pri zariaďovaní kancelárie by ste nemali zabudnúť na pracovný stôl, kancelárske kreslo, knižnicu a skriňu. Podľa toho, čomu sa venujete, si samozrejme zaobstaráte ďalšie vybavenie. Kombináciou spomenutého vybavenia dosiahnete, že vaša kancelária nebudete prepchaná dokumentmi a nebude pôsobiť chaoticky.
Každý z nás určite potrebuje z času na čas zmenu v pravidelnom rytme života. Ak podľahneme stereotypu v práci, alebo doma je čas na zmenu v našom interiéri. Občas môže byť táto zmena malá a jednoduchá, ale nanajvýš zaujímavá. Je to tak pri zmene plastových polykarbonátových stoličiek. Tieto stoličky ponúkajú výrobcovia v rôznych farebných prevedeniach. Môžeme si vybrať nenápadné číre, alebo si vybrať dizajnovo pútavé kancelárske stoličky, ktoré sa stanú dominantou našej miestnosti vďaka pestrému farebnému, číremu, alebo lesklému prevedeniu. Kvalitný a taliansky dizajn týchto stoličiek nás v žiadnom prípade nesklame, v porovnaní s lacnými prevedeniami, vyrobenými v Číne. Môže uspokojiť aj potreby náročného zákazníka a to za celkom výhodnú cenu. Moderné polykarbonátové a polypropylénové stoličky vynikajú mnohými skvelými vlastnosťami. Je to jednak ich pevnosť, kvalita... Sú vynikajúcim doplnkom do kaviarni, reštaurácií a barov. Mnohé z týchto stoličiek sú odolné voči poveternostným vplyvom, takže ich môžeme bez problémov umiestniť na terasy domov, alebo k bazénu.Stoličky jednoducho a prakticky dotvárajú náš domov, kanceláriu, spríjemnia nám miestnosť v ktorej trávime dostatok času, ale najmä nám zaručia pohodlné a ergonomické sedenie.
Trvanlivosť: Pri kúpe nábytku do vašej kancelárie je dôležité dávať pozor na trvanlivosť materiálu. Je lepšie zvoliť nábytok, ktorého cena je síce vyššia, ale vydrží v dobrej kondícii aj viac ako 10-15 rokov. V prípade kúpy nekvalitného nábytku (často zo supermarketov) síce pri kúpe ušetríte, ale v konečnom dôsledku zaplatíte oveľa viac ako za kvalitnejší nábytok, pretože ho budete musieť po troch rokoch vymeniť.
Rozpočet: Na rozpočet treba myslieť už vtedy, keď uvažujete nad kúpou nábytku. Veľmi veľa financií sa dá ušetriť prieskumom trhu. Spravidla platí, že internetové obchody majú výhodnejšie ceny oproti „kamenným“. Pri hromadnej objednávke nábytku, trebárs do celej kancelárie, je pravdepodobné, že online predajca zabezpečí dopravu zdarma až priamo do domu. Internetový obchod často ponúka väčší výber ako klasický obchod s nábytkom.
Štýl: Váš kancelársky nábytok by si nemal odporovať s ostatným nábytkom. V kancelárii s najnovšou technikou by nemal byť ratanový nábytok skombinovaný s masívom. Nemali by ste však preferovať štýl pred skladovacími kapacitami.
Pohodlie: Štýl a komfort sú dve strany tej istej mince. Či už je to doma alebo v kancelárii, nábytok nemôže ohroziť pohodlie. To môže ovplyvniť výkon vás a tiež vašich zamestnancov. Nepohodlné kancelárske kreslo môže spôsobiť vážne zdravotné problémy s chrbticou.
Farba: Pri výbere kancelárskeho nábytku je nutné vybrať správnu farbu. Svieže farby podporujú efektivitu práce. Tmavé farby a masívny nábytok síce opticky zmenšujú priestor, ale kancelária pôsobí elegantne. Drevo vyzerá luxusne a nikdy nevyjde z módy, navyše má nízke nároky na údržbu. Oproti tomu, kovový nábytok má tiež svoje čaro.
Na záver by sme mohli povedať, že výber kancelárskeho nábytku nie je nič zložité, len si treba uvedomiť niektoré veci, ktoré sme spomenuli vyššie. Nezabudnite, že nábytok reprezentuje vašu osobnosť a vašu firmu. Preto by ste ku kúpe kancelárskeho nábytku mali pristupovať zodpovedne.
 

Najlepšie ergonomické kancelárske kreslo.

Je neuveriteľne náročné v skutočnosti skôr nemožné nájsť kancelárske kreslo, ktoré bude perfektne sedieť každému človeku. Je preto dôležité si pred kúpou kancelárskej stoličky uvedomiť pár dôležitých faktov. A nechať si poradiť od odborníkov, ktorý kancelárske kreslá skúmajú zo zdavotného hľadiska. V skutočnosti je na trhu s kancelárskimy stoličkami pripravených množstvo modelov prispôsobených každému človeku líšiacich sa výškou, šírkou, hĺbkou sedáka aj operadla a držiakov rúk a tiež v množstve rôznych detailov ako uhlu sedenia uvolnovaciov, vzduchovou pumpou...Sú tu tiež multipersonálne ergonomické kreslá, ktoré majú väčšinu s týchto možností prispôsobiteľných.                                                                                                                                                                                                                   

Pred tým ako pôjdete do obchodu kúpiť si svoje pracovné kreslo urobte si krátku analýzu svojich osobných potrieb a predíďte tak kúpe kresla ktoré bude škodiť vášmu zdraviu. Kúpou pre vás správneho kresla určite pomôžete svojej chrbtici a krvnému obehu. Je tiež dôležité si poriadne spočítať koľko času na stoličke strávite. Ak ste človek ktorý hľadá len kancelárske kreslo k písaciemu stolu do izby k novinám na hodinku dve denne nieje pre vás až také dôležité dbať na všetky detaily a kľudne môžete kúpiť aj  kancelárske stoličky z internetu ale ak na svojom kresle pracujete a trávite veľa času je pre vás veľmi dôležité mať to správne kancelárske kreslo a zvážiť dôležité fakty o sebe a poriadne zvážiť výber toho správneho kancelárskeho kresla ktoré vám z dlhodobého hľadiska nebude ubližovať. Je to dôležité aj z psychologického hľadiska pretože pohodlnné kancelárske kreslo definytívne zvyšuje aj vaše pracovné pohodlie a s tým spojený pracovný výkon. Možno oceníte aj široký výber PC - stolov pod váš pracovný nástroj, počítač.

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si webové stránky zdarma!Webnode